MÍŠA


misa-novy   misa2-novy

Jméno psa: Míša

Důvod nabídky psa: Jde o nalezence, který žil na ulici.

Plemeno psa: kříženec stafforda/bullteriéra

Věk psa: přibližně 4 roky

Kde se pes nachází: Momentálně žije s náhradní paničkou v pražském bytě.

Inzerent je majitelem psa: Ne

Inzerent první majitel psa: Míša byl zachráněn z ulice, jeho majitel, pán bez domova ho mlátil, byl na něj agresivní. Pejsek se v době nalezení nalézal ve velkém stresu. Míšovi se někdy připomenou špatné okamžiky a jde na něm vidět, že se bojí. Po týdnu u psí tety velmi pookřál a už se raduje, hraje si a schovává si hračky po bytě.

Původ psa (případě PP – původ psa): není známo

Platný očkovací průkaz: Ano

Složené zkoušky: ne

Zdravotní stav: Pejsek není kastrovaný, žádné zdravotní obtíže nemá. Podle veterináře je zcela zdravý a v dobré kondici. Podle jeho slov perfektně osvalený.

Povaha psa: Míša je velmi mazlivý pejsek, který je plně oddán. Umí povel sedni a čekej. Je velmi zvídavý. Na nové prostředí se adaptoval velmi rychle a dobře. Není agresivní, ale zažil si své, a tak pokud mu nějaká situace připomene něco špatného, stáhne ocas bojí se a může působit jeho chování „divně". Například se třese nebo si zaleze někam do kouta. Někdy pomůže ho obejmout a držet ho, někdy ho to přejde samo.

Neduhy či nevhodné chování psa: Míša nevychází úplně se všemi pejsky. S fenkami ano. Není mi jasné, podle jakého klíče, protože i s některými pejsky se kamarádil bez problému. Momentálně se tedy pejskům raději vyhýbáme. Podle veterináře by mohla pomoct kastrace. Co se týče reagování na muže tak je to proměnlivé. Na přítele se příliš netvářil, když ho viděl, dostal strach. Měla jsem pocit, že se mu vybavilo zase něco špatného z minulosti. Přítel ho hladil, nechal se, vzal si i dobrůtku. Tudíž to podle mě není něco, co by se nedalo odstranit. A že pokud se vybuduje důvěra, půjde to. Od veterináře si ale bez problému nechal sáhnout i do tlamičky. Od tchána se taktéž nechal v klidu pohladit. Věřím, že čím více pozitivních interakcí s lidmi i zvířaty bude mít, tím lépe pro něj. Ze začátku se bál i vodítka, zda ho neuhodím, rychle pochopil, že ne a už se ho nebojí.

Aktualizace: Myslela jsem si, že má Míša problém se samotou, ale není to pravda. Zjistila jsem, že pokud mu důrazně řeknu čekej, tak na mě počká, ať se děje, co se děje. Doma nic neničí, nekňučí ani nic jiného. Nerada bych odradila potenciálního zájemce. Stačí, že se musí socializovat. S pejsky to bohužel moc nejde a s nervózními fenkami také moc nejde. Hodně se bojí, hlídá si mě a nikoho ke mně nepustí, jakmile vyhodnotí situaci jako nebezpečnou.

Vhodné umístění psa: Může být v domě se zahradou či v bytě. Zvládá cokoliv mu pán naordinuje. Může chodit na dlouhé túry, ale vydrží hodiny ležet doma. Nejsem si jistá, zda je pro něj kotec venku vhodný. Míša trávil většinu času venku na studeném, nyní potřebuje hlavně teplo a lásku, tudíž být v rodině, která ho při nejlepším pustí do postele jako já (není nutnost). Hrozně rád se totiž mazlí a tulí.

Další informace o psu: Vztah k lidem je vesměs bezproblémový, až na ten „incident" s přítelem. Míša ale nebyl agresivní, jen se bál. S dětmi by měl být také ok, hladili si ho synovci. Mám u sebe Míšu týden, a tak se ještě trochu poznáváme. Jinak je Míša velmi poslušný, což mě překvapilo. Umí povel sedni a čekej. Mě poslouchá, vycházíme spolu skvěle. Nechá si ode mě vzít i hračku nebo ho můžu u toho hladit, což třeba na začátku nešlo. Tudíž je to u něj o jediném – o získání důvěry. Poslechne i v případě, kdy rozžvýká gumovou hračku a začne ji jíst a já mu řeknu, aby to neděla. Automaticky vyplivává. Velmi dobře reaguje na tón hlasu.

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo 604 905 288

misa3   misa   misa2