Tango

Jméno psa: Tango
Rasa: APBT x AST
Pohlaví: pes
Místo osvojení: útulek České Budějovice
Datum osvojení: 11.10.2013
Proč pes z útulku? "Už od mala můj největší sen bylo mít svého vlastního pejska. Chodila jsem 8 let jako dobrovolník venčit pejsky, až se mi to stalo osudným, řekla jsme si ten už je jen můj .. Kdybych mohla udělám to znovu. Ten pocit že jsem pomohla a dala mu všechno co mám a on mě je k nezaplacení ..."


Příběh:

Byl to den jako každý jiný a já vyrazila na svoje tradiční ranní venčení, ale to jsem nevěděla co mě čeká. Bylo to 2. 10. 2013 a já šla do útulku s tím, že chci navštívit štěňátko německé dogy, které tam bylo . Dostala jsem odpověď že malá je nemocná a nesmí ven, ale že mi půjčí jiného pejska. Tak jsem pokrčila rameny s tím, že se nedá nic dělat a že vezmu tedy jiného. Dozvěděla jsem se jenom, že je to Tango kříženec bull, ale je moc hodný. Paní ho vyvedla a já tak trochu smutná jsem si ho vzala a šli jsme se spolu poprvé projít. Tango byl na procházce úplně milionový a já věděla, že máme oba štěstí v neštěstí. Přišla jsem domů, kde jsem v tu dobu bydlela se svým ex přítelem a jeho sestrou, stále jsem básnila o pejskovi který se jmenuje Tango a je boží, ale odpověď byla jasná. Psa ? Ne! .. Tak jsem chodila jen venčit asi 7 dní a brala sebou ještě Filípka (yorkšíra sestry mého ex). Jednou jsme s Tangem vedli Fílu domů s tím, že až pak půjdu vrátit jeho. Cestou jsme potkali Markét(sestra) a ta byla úplně divem bez sebe, že tihle dva psi se prostě snesou a jdou spolu jakoby se nic nedělo. Řekla, že je Tango krásný, pohladila si ho, vzala Fílu a my pádili zpět do útulku. Když jsem šla cca za 2 hodinky domů zastavila jsem se za Markét ještě v práci pro noviny. Zaplatila jsem jí a ona mi mezi řečí řekla "když jsem viděla ty dva pohromadě a vím že jsou v pohodě, tak si myslím, že by sis měla Tanga vzít. Ale cokoliv se stane, tak Tango půjde s tebou." Moje odpověď byla jasná, že Tanga už se nevzdám. Běžela jsem domů a honem hledala číslo na útulek, abych si ho mohla zamluvit a nikdo mi ho nevzal. Paní v útulku mi slíbila, že mi Tanga podrží.

tango5

Druhý den ráno jsem vstávala snad už v 7 hodin, abych nezaspala a na 8 jsem mazala do útulku. Paní otevřela dveře útulku a my se na něj šli ještě jednou mrknout. Tango dělal jako šílenec, když mě uviděl. Měl hroznou radost a já slzičky na krajíčku a jenom jsem mu zašeptala "neboj, já se pro tebe vrátím". Vyplnili jsme darovací smlouvu, podepsala jsem ji a mohli jsme vyrazit směrem k novému domovu a samozřejmě lepšímu ...

tango3

Pak nám nastaly problémy se stravou, protože granulky jsme nemohli zaboha najít ty správné. Po čase jsem zjistila že mu vadilo kuřecí tak jsme měli hypoalergenní granulky asi půl roku. V létě 2015 jsme se stěhovali od mých rodičů do svého a já mu opět změnila stravu z těch "fuj" granulí na masíčko. Začal se krásně nasvalovat a už mu nebyli konečně vidět ani ty žebra. I když jsme si spolu zažili to zlé ze začátku, kdy se bál ruky která byla natažená vzhůru a okamžitě si lehl na záda, nechtěl si hrát, nechtěl prostě vůbec nic, tak dneska má alespoň nějaké sebevědomí. Občas máme problém s tím, že se z ničeho nic zvedne, roztřese se a jde do koupelny. Vžy pro něj dojdu, odnesu ho v náruči do postele, lehnu si vedle něho a utěšuji ho, že se nic neděje. Během 15 minut je v klidu. To už má jenom zřídka, sláva za to.

tango2

Dneska by pro ňaminku udělal ze sebe snad i klauna, ale musí se nechat že je to hrozný šikulka, rád se učí novým kouskům. Nelituji vůbec ničeho, on je jenom jeden a jeden v mém srdci navždy zůstane ... Vím že, až přijde jednou čas na dalšího mazlíka, tak že zase půjdu a pomůžu nějakému nechtěnému chlupatému čtyřnohému miláčkovi .. S Tangem přejeme dalším chlupáčům hodně štěstí a ať mají hodné a milující páníky. Tanto posílá všem pac a lízanec.

tango4