APAČ


blondak   blondak2

Apač alias Blonďák je asi 5 let starý kříženec. Je kastrovaný. Dle informací, které se k nám donesly, se jedná o křížence československého vlčáka a bull plemene, tedy opravdový unikát.

Je to pejsek, který toho moc nezná, neumí a tak je z nejistotu a strachu nedůvěřivý až bojácný. U nás byl z počátku docela nepříjemný, ale potřeboval se jen rozkoukat a uklidnit. Byl odchycen ve vzdálenější obci, ale spádový útulek, který odchyt prováděl, ho odmítl s tím, že je to zabiják a tak ho přivezli k nám.

Můžeme říct, že zabiják to není, jen nejistý pejsek, který potřebuje pravidla, vlídnost a spravedlnost. Je plný energie a lásky a musí mít možnost oboje rozdávat. Je to statný a silný mazel, na kterého se musí pomalu a opatrně. Žádné prudké pohyby, křik a chaos. Naopak stačí klid, vnitřní pohoda a jistota a pak je i Blonďák takový.

Někdo ho asi chtěl cvičit a "ukázat mu, kdo je tu pánem", což na něm zanechalo jen ten strach a nedůvěru. Ke svým lidem je oddaný, mazlivý a úžasný, jen to chce s ním správně pracovat.

Vhodný do bytu i na zahradu - ale maximum pohybu je u něj základ. Určitě není vhodný k dětem ani starým lidem. Fenu by doma akceptoval, ale samce ani jiný zvířata ne.

Info od venčitelky: "Apač je takové klubko strachu. V kotci je hrdina a spouští i hrůzu. Na vycházce byl hodně nejistý a nedůvěřivý. Celou procházku přikrčený a ocas mezi nohama. Apač byl prý cvičen tvrdě a bohužel to na něm nechalo následky. Bojí se prudkých pohybů. Ze strachu pak zač vrčet a startovat. Je to kus silného psa. Hlavně se na něj musí pomalu s citem. A pracovat s ním pozitivně. Kontaktu se moc nedožadoval. A spíš to bude pes co bude mít rád klid."

Psí Útulek Bouchalka
Na Bouchalce 398
Buštěhrad, 273 43

Telefon do kanceláře na ošetřovatele:
739 433 776 (zde směřujte své dotazy ohledně adopce pejsků a informací o nich a to v době 10:00 - 16:00).

apac   apac2

Jméno psa:  Kane

 

Důvod nabídky psa:  Nezvladatelnost výcviku a agresivita

 

Plemeno psa: Americký pitbullteriér ( bez PP)

 

Věk psa: rok a půl

 

Kde se pes nachází: Ústí nad Labem/ Praha

 

Inzerent je majitelem psa: ano

 

Inzerent první majitel psa: ano

 

Původ psa (případě PP – původ psa): -

 

Platný očkovací průkaz: ano

 

Složené zkoušky: žádné

 

Zdravotní stav: Problém se srtí, zřejmě alergie na stravu. Má dietu ze speciálních granulí a konzerv + speciální šampón. Pokud se nedodržuje dieta, musí být častěji koupán. Kastrován

 

Povaha psa: Flegmatik, musí být neustále v něčí společnosti ( ve společnosti lidí se naučil sedět u stolu na židli) hodný k dětem, vůdčí typ. Snášenlivý s ostatními psi a zvířaty, kočky mu nevadí.

 

Neduhy či nevhodné chování psa: Musí se k němu přistupovat jako k dítěti, pokud člověk zvýší hlas, nebo ho chce silou dostat např. Z gauče, ožene se a útočí. Nikoho nepokousal zatím. Být vůdce smečky se snaží být i vůči lidem. Poslouchá jen pokud chce, musí většinou chodit na vodítku. Povely umí jen sedni, lehni, pac.

 

Vhodné umístění psa: Vyrůstal v bytě, je ale zvyklý na časté procházky venku, později byl zvyklý být u domu se zahradou. Potřebuje hodně pohybu a společnost

 

Další informace o psu: Od štěněte byl poslušný a hodný, časem se to ale zlomilo a začal mít svojí hlavu. Člověk musí mít dávku trpělivosti

Kontakt: 608899958/ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.