PUPÍČEK


pupicek   pupicek2

Velký a statný pes, by měl mít takové jméno, ale u Pupíčka to prostě jinak nešlo :-). Je to asi roční svalnatý kříženec (bulla, ohaře či leopadního psa). Je to absolutně prdlé, milující a úžasné stvoření.

Pupíčka někdo vyhodil tady u nás na silnici, nejspíše pro problémy se zrakem. Nyní je již po operaci očí - jedno bylo zcela deformované, druhé má zjizvené, ale vidí na něj. Denně se mu musí kapat do oka, na což už si docela dobře zvyká. To, že nemá oko mu nijak nevadí, on to jako hendikep nevnímá. Je to aktivní a lidem oddaný divoch, který si naplno užívá život.

Potřebuje opravdu aktivní lidi, zatím připomíná spíše hračku na pérkách než psa, ale když se s ním začne pracovat, bude to naprosto úžasný pes. Jen potřebuje výchovu, výcvik a hlavně dostatek pohybu. Musí se s ním začít od základů, ale je to učenlivý pes, takže to půjde dobře.

K cizím lidem je pár chvilek opatrný, ale rychle se otrká a začne zlobit a mazlit se :-). Má raději ženy, ale i s hodnými muži vychází dobře.

Hodí se spíše na zahradu. Možná by si i v bytě zvykl, ale zatím je dost nesvůj, když musí být v budově. Asi to nikdy dříve nezažil a je mnohem raději venku.

Pro svůj elán a velikost není vhodný ke straším, neaktivním lidem ani úplně malým dětem.

Co se týče jiných zvířat má špatně nakročeno a musí se hodně rychle začít makat na socializaci. S fenami vychází, ale samce a jiná zvířata nemusí. Ještě to není ztracený případ, ale musí se aktivně socializovat. Do jedné domácnosti může k pouze k feně.

Psí Útulek Bouchalka
Na Bouchalce 398
Buštěhrad, 273 43

Telefon do kanceláře na ošetřovatele:
739 433 776 (zde směřujte své dotazy ohledně adopce pejsků a informací o nich a to v době 10:00 - 16:00).

Jméno psa:  Kane

 

Důvod nabídky psa:  Nezvladatelnost výcviku a agresivita

 

Plemeno psa: Americký pitbullteriér ( bez PP)

 

Věk psa: rok a půl

 

Kde se pes nachází: Ústí nad Labem/ Praha

 

Inzerent je majitelem psa: ano

 

Inzerent první majitel psa: ano

 

Původ psa (případě PP – původ psa): -

 

Platný očkovací průkaz: ano

 

Složené zkoušky: žádné

 

Zdravotní stav: Problém se srtí, zřejmě alergie na stravu. Má dietu ze speciálních granulí a konzerv + speciální šampón. Pokud se nedodržuje dieta, musí být častěji koupán. Kastrován

 

Povaha psa: Flegmatik, musí být neustále v něčí společnosti ( ve společnosti lidí se naučil sedět u stolu na židli) hodný k dětem, vůdčí typ. Snášenlivý s ostatními psi a zvířaty, kočky mu nevadí.

 

Neduhy či nevhodné chování psa: Musí se k němu přistupovat jako k dítěti, pokud člověk zvýší hlas, nebo ho chce silou dostat např. Z gauče, ožene se a útočí. Nikoho nepokousal zatím. Být vůdce smečky se snaží být i vůči lidem. Poslouchá jen pokud chce, musí většinou chodit na vodítku. Povely umí jen sedni, lehni, pac.

 

Vhodné umístění psa: Vyrůstal v bytě, je ale zvyklý na časté procházky venku, později byl zvyklý být u domu se zahradou. Potřebuje hodně pohybu a společnost

 

Další informace o psu: Od štěněte byl poslušný a hodný, časem se to ale zlomilo a začal mít svojí hlavu. Člověk musí mít dávku trpělivosti

Kontakt: 608899958/ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.