DENY


deny2-novy   deny3-novy   deny-novy

Pes
Kříženec
Evidenční číslo 76/20
Deny (1rok)
Deny k nám byl převezen po měsíčním pobytu v jiném zařízení. Pídila jsem se po informacích, jak se choval tam. Pejska přijímali s projevy strachové agrese. Po měsíci se velmi zlepšil, nicméně toto je důležité mít na paměti stále. Pes je nyní v relativně dobrém a klidném stavu. Netuším, co s ním udělá změna prostředí, jiní ošetřovatelé, jiný psí kamarádi. Vidím-li v pejskovi kousek bula, jsem opatrná a opatrnost doporučuji vždy hlavně v případě, že o zvíře projeví zájem rodina s dětmi.

Aktuálně: Třetí měsíc v útulku -> Jsme kompletně proočkováni a víme, co od sebe čekat. Deny se potřeboval uklidnit a získat pocit jistoty. V útulku vládne řád, pejskové jsou dnes a denně venku, což se Denymu líbí. Nepřijde vůbec do styku s kousavými či protivnými psy ("do boje" by šel jen s Pavlíkem či Pájou - jenže tihle dva Pájouši jdou po každém), přes plot výběhu startuje jen po Sirkovi, který mu však uhne a je klid. Ke všem ostatním je Deny hodný, vstřícný, takový vrtichvost. Je to pejsek, který rozhodně nemůže být po většinu dne sám. Z bytu by Vám udělal kůlničku na dříví, v kotci by se zbláznil. Mlaďoch, který bude potřebovat v prvé řadě slušné zacházení. Žádný křik, dril, použít pozitivní metody výcviku a důslednost. To je alfa omega celé vědy kolem tohoto dynamitu v psí kůži. Použiji slova Denyho paní venčitelky: Deny se z neřízené střely stává střelou středního doletu. Ano, nemohu říci, že úplný progres, ale pokrok jakýs takýs je. Už se aspoň místy trochu soustředí, reaguje na písknutí, velmi rychle chápe, co po něm chceme. Řeknu mu: hop! A stačí naznačit kam... jenže jak dolů, když je tak rychlý? Rozplácne se na trávě... je potřeba mu zabavit hlavu, donutit jej přemýšlet. Hezky se dá unavit se sukem. Poskakuje tak, že třeba upadne na bok, čenich, když nevybere manévr! Deny je taky lovec - ale čuchač! Vyskočí a zaboří noc do díry, připomíná mi to podenka, ha,ha.

Deny u nás projde nezbytnou karanténou a následným očkováním, čipováním. Jestliže se vám pejsek zalíbil, neváhejte mne kontaktovat, nikoliv na FB, pouze mail či SMS.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

723 040 495 (SMS)

Útulek Bulhary