ARON


aron   aron2

Už tři roky se modlíme, aby se i Aronovi poštěstilo a objevila se jeho božská rodina. Pro člověka, který má rád energii, je to super hrdina. Dokáže se hodinu přetahovat, běhat pro míček, nebo skákat do výšky. Na trénink běhu v postroji jsme moc času neměli, přesto Aron bravurně zvládl šestikilometrový závod plný překážek Hard Dog Race.

Aron se narodil v magickém datu 1.1.2015. Ideální je jako jeden pes v rodině! Člověk se zkušenostmi ho dokáže držet i s jiným psem. Tady si velmi rozumí s Montym, nejvíce však miluje člověka. Na velikosti a věku nezáleží, nechá si štípat dříví na zádech a je velmi kontaktní. Respektuje ale jen silné jedince. Těm chodí na prověšeném vodítku, nebo u nohy bez vodítka. Ostatní za ním vlají jako šála.

Aron k nám přijel jako velmi nadaný operní pěvec. Toto angažmá jsme mu neprodloužili a naučili ho autem jezdit v klidu a s nadšením. Nejen jízdu autem už má moc rád. Ví k čemu je klikr a zvládá základní povely. S řízenou zátěží by to byl skvělý pes pro sport.

Než jsme se ho na podzim 2016 ujali, žil v brněnském bytě. Přišel s nálepkou nezvladatelný a nebezpečný pes. Jako štěně si moc zábavy neužil, protože brzy vyrostl a majitelky ho nezvládaly. Zavíraly ho do koupelny, kde rozkousal všechno, co mu přišlo pod zub. Jeho zažívání bylo velmi citlivé. Jeden nevhodný pamlsek, hned průjmoval a zvracel. Vyzkoušeli jsme mnoho "zaručeně jistých" značek granulí i krmení syrovou stravou. V té době se ještě více škrabal, kousal si ocas, často zrůžověl jako prasátko, osypalo se mu břicho a vnitřní strana stehen, trpěl opakovanými záněty uší. Jeho ideální váha je cca 27 kg. Tu se nám při nejlepší snaze dařilo udržet mimo zimu a pylové období. Nejméně měl 19kg!!! To už jsme bili na poplach a po mnoha antibiotických koktejlech, které krátkodobě pomáhaly, ale trvalým řešením nebyly, jsme se rozhodli pro finančně nákladné vyšetření krve. Až tyto průkazné testy na potravní alergie a alergie prostředí nám potvrdily, že Aron je silný alergik. Testy nám konečně ukázaly cestu. Mohli jsme Aronovi nasadit vhodnou stravu a zmírnit alergické projevy. Receptura z koňského masa (se kterou mnozí z nás silně nesouzní) je vedle sobího masa to jediné, co Aron bez následků zvládne pozřít.

Jeho příběh je dlouhý, barvitý, plný strastí. Jsme vděčni za stanovení diagnozy, se kterou se můžeme my i Aron vypořádat.
A protože je to zkrátka parádní kus psa, co čeká na člověka, který ho bude brát takového, jaký je - zábavný, poslušný a ovladatelný, milující pohyb, ale i gauč, jen s přísnou dietou, věříme, že někde je, jen neví, že na něj Aron čeká.
Člověka, který ví, co dokáže duše pitbulla. Takového, kterému může snést modré z nebe.

 

Fyzicky je v Lanžhotě, zájemce tedy bude muset vážit cestu k nám. Volat nebo psát můžete na 777 866 555, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

>>>VIDEO<<<

Dočasky.cz