BENY


beny

Zůstal sám na pozemku, pán mu zemřel, syn nezájem, staral se soused, jenže to dlouhodobě nebylo udržitelné. Když se k nám Beny dostal, byl podvyživený, prochlazený, zahnisané oči, záněty kůže. Celý byl takový rozklížený a slabý, musel okamžitě na kapačky. Naštěstí se ze všeho dostal, jenže samozřejmě na veterinární klinice zůstat nemůže.
Hledáme pro Benyho nový domov nebo aspoň dočasku. Nový domov by byl opravdu spíš na dožití. Benymu je věkově 10+, váží 30kg (už přibral trochu). Je téměř hluchý, vodítko je pro něj prodloužená ruka, na které ale reaguje velmi dobře a určitě si vás na procházce dobře hlídá. Téměř slepý, na jedno oko úplně, na druhé částečně (jde zřetelně vidět, jak jsou obě oči zjizvené po mnoha zánětech). Jinak se ale orientuje dobře. Taky má zánět kůže, musí se koupat ve speciálním šampónu co dva, tři dny. Už si na to zvykl a celkem to zvládá. Dokonce zjistil, že je to vlastně fajn, protože součástí je i závěrečné drbání a to se mu moc líbí. Má nádhernou hlavu a krásné velké packy.
Na vodítku vůbec netahá, chodí moc hezky, všechno ho zajímá, ale pořád má přehled, kde se právě nacházíte a jak jste od něj daleko. Miluje pamlsky. Dokonce by zvládl i běh s páničkem, to by se mu líbilo, nic náročného a extra dlouhého samozřejmě, žádné B7 a podobně. Jen je rád, že se může hýbat a pořádně se venku proběhnout, dokud ještě může. Nelíbí se mu zamotané vodítko kolem pacek, to se vždycky zastaví a nešťastně vám ukazuje packy, abyste mu pomohli ven. Je to fakt miláček a pohodář. Má to už tak nějak všechno na háku, nemá potřebu si honit triko. Psy za plotem absolutně neřeší, děcka má rád, hned se k nim radostně žene a je s nimi rád. Jen nesnese druhé psy. Jak s fenkami to nevíme.
Beny - 10+ let, váha 30kg. Je očkovaný, odčervený, čipovaný. Kastrovaný není, ale v případě potřeby můžeme zařídit antikoncepční čip. Do nového domova bychom dodali i speciální šampón, ve kterém se musí koupat, než se mu vyléčí zánět. Kdyby bylo samozřejmě zapotřebí nějaké náročnější vet. péče, o které momentálně nevíme, tak uhradíme i tu. Pro nás je nejdůležitější, aby se mu našel nový a krásný domov, kde by tak skvělý pes mohl dožít.

Beny je v Opavě, tel.: 731 089 709 - pište prosíme nejprve sms, ozveme se zpět.
Nebo nám hned napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat