QUIDO


quido

Quido

Evidenční číslo 72/23, nalezen 5.5.2023 v obci Byšice

Plemeno: kříženec zřejmě thajského ridgebacka a bull plemene (pitbull, staford?)
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 2022
Datum nálezu: 5.5. 2023
Velikost: velký

POKUD MÁTE O QUIDA ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

Obrovská síla, zápal, touha a tvrdohlavost. To jsou první slova, která nás napadnou, když na Quida pomyslíme. Jedná se o nádherného křížence, opravdu pastva pro oči. Navíc poměrně originál, těžko najít takového druhého. Ovšem jak všichni jistě moc dobře víme, nelze se řídit vzhledem, ale hlavně povahou.

Quido bude potřebovat člověka, který má dostatek zkušeností s plemeny typu bull a obecně s (pře)výchovou psů. A kvůli jeho síle a velikosti je vhodný jen někdo, kdo je fyzicky schopný takového psa udržet a zvládnout v jakékoliv situaci. (I sebezkušenější mladá štíhlá cvičitelka nemá šanci ho v rozběhu udržet.) Rozhodně to není pes pro začátečníky!

Na vodítku chodit umí, ale neskutečně táhne. Dá si říct, ale je vidět, že ho klidné chůzi nikdo nikdy neučil. Je to chytrý pes - poměrně rychle se učí a chápe, co se po něm chce. Během prvního dne se naučil přinášet míčky a před dalším hodem si na povel sednout a čekat. Poměrně dlouho vydrží i čekat, nijak si hod nevyštěkává. Moc rád tedy aportuje, přetahuje se o uzel. Je velmi akční, vyžaduje spoustu pohybu a zabavení, aby se nenudil.

Na kočky ve venkovní voliéře se netváří úplně přívětivě, k dalšímu zvířeti tedy spíše nedoporučujeme. Stejně tak se nehodí do rodiny s menšími dětmi, či ke starším lidem. Ideální pro někoho, komu bude jediným zvířecím parťákem a budou spolu moci trávit veškerý volný čas. Jistě by ho bavili různé psí sporty, aby mohl vybíjet přemíru energie, která se v něm vždy za chvilku odpočinku nahromadí.

Velice nerad se vrací do svého kotce a dává nám to dost jasně najevo. Je tvrdohlavý a moc dobře si uvědomuje svou sílu. Chce to nad ním mít pevnou, ale spravedlivou ruku, jasná pravidla a být autoritou. Získání si jeho respektu a důvěry bude tou správnou a jedinou cestou.

Do nového domova bude odcházet očkovaný, čipovaný, pravděpodobně kastrovaný.

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/

DogPlanet - útulek Mělník