DIAMOND

diamond   diamond1   

Aktuálně: Již podruhé se ocitl u nás na útulku pro svůj nezkrotný temperament a povahu. Mladý a nevybitý pes, který bude potřebovat výcvik. Vhodný pro lidi se zkušenostmi s tímto plemenem, dostatkem času a trpělivosti :) Není vhodný do bytu, kde vše ničil.

Diamond je velmi svérázný pes, který je na útulku ve velkém stresu. Projevuje se to hlavně chováním, skáče ze stěny na stěnu, a pak neustálými průjmy. Musí dostávat intestinální granule a pak i probiotika, aby alespoň nějakým způsobem jsme jeho stav zlepšili.

Dřívější popis: DIAMOND je x americký pitbulteriér, který se během krátké doby ocitnul na útulku již podruhé. Poprvé si ho jeho majitel ještě přišel na útulek vyzvednout, podruhé, kdy k nám došel 28.02.2013, si pro něj i přes několikeré vyzvání nepřišel, přestal s námi komunikovat. Za Diamondem chodí pravidelně jedna slečna, která ho naučila základní povely, zkrotila trochu jeho temperamnent a učí ho základním návykům na vodítku. Chtělo by to člověka, který se mu bude hodně věnovat a pracovat s ním, ať nemá čas vymýšlet hlouposti.

Diamond má velmi citlivé trávení, takže mu dáváme veterinární intestinální granule, které jsou hodně nákladné. To však nevylučuje fakt, že to může být psychického rázu a v momentě, kdy se dostane do domácího prostředí, takové granule potřebovat nebude.

Info z 24.6.2013 od dobrovolnice, která chodí Diamonda venčit:

Ahoj všichni, chtěla bych tímto pomoct Diamondovi, 10-ti měsíčnímu kříženci pitbulla. Je ze zlínského útulku na Vršavě, kam ho chodíme poslední měsíc venčit. Je tam už přes čtyři měsíce. Na procházkách je to perfektní, učenlivý, velice oddaný, nekonfliktní, klidný a vděčný pes. Mít prostor a čas se mu věnovat tak, jak to tohle plemeno potřebuje, beru si ho hned. Za tu krátkou dobu jsem si ho uplně zamilovala. Pokud byste chtěli více informací nebo o něj měli zájem, napište mně (fb nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ) nebo se obraťte na www.utulek.zlin.cz/ Velice si přeju, aby Daimond co nejdřív našel páníčka, se kterým by se obohacovali navzájem, protože dlouhodobější pobyt v útulku psům vůbec neprospívá a žádný z nich si ho nezaslouží :-(

Útulek Zlín

diamond2   diamond3   diamond5