ČIKO A SHELBY


modraci

Čiko a Schelby, u nás pracovní jméno MODRÁ DVOJKA. Jsou to kříženci plemene SBT a jsou ,,modré´´ barvy. Oba jsou to sourozenci, cca 2 roky staré a do adopce odejdou JEN SPOLEČNĚ! Nebudeme je dělit!

Čiko je velmi pohodový pes, klidný a hravý. Miluje spaní kdekoliv, pamlsky a také má rád vše, co může na zemi ulovit. Na vodítku chodí krásně a je poslušný. Je velmi závislý na pamlscích a za ně udělá opravdu cokoliv. Čiko patří mezi velké mazlíky a nejraději by páníčka oblízával do smrti. Na své jméno slyší perfektně, je opravdu učenlivý.

Schelby je velmi akční fenka, ale když se jí chce, umí být i klidnější. Oproti Čikovi je velmi rozlítaná, hravější a temperamentnější. Pokud se jí Čiko vzdálí, je nesvá, je velmi velká stresařka. Venku velmi tahá, ale na své jméno slyší perfektně. Povely nezná úplně na jedničku, ale když se ji chce a nemá kolem rušivé elementy, nechá se přemluvit.

Modrá dvojka je zvyklá na manipulaci odděleně - tzn. venčení samostatně, veterinární kontrola samostatně, ale v běžném životě jsou na sebe velmi vázáni! Bude potřeba s nimi v novém domově pracovat na poslušnosti a nejen to. U Schelby bude potřeba nadále pracovat s jejím stresovým stavem, kdy ji do stresu přivede každá malá blbost, která se nám zdá naprosto normální. Modrá dvojka je zvyklá na klec, kde spí a kam chodí, pokud si chtějí odpočinout od okolí nebo se schovat do bezpečí. Se psy nemají nějaký extrémní problém, ale je potřeba vždy daného psa vyzkoušet. Mají ale radši kolektiv bez psů, kde jsou středem pozornosti hlavně oni. Ostatní zvířata nevíme. Na děti jsou zvyklí.

Modrá dvojka se nachází v dočasné péči v Litvínově. Půjdou do adopce jen k aktivním majitelům, kteří jsou schopni modré dvojce dopřát sportovní aktivitu, kterou oni vyžadují. Do adopce budou moci odejít cca po 30.3. (přesný termín momentálně nedokážeme určit). Modrá dvojka odejde do adopce očipovaný, odčervený, očkovaný, kastrovaný, po sepsání adopční smlouvy a složení adopčního poplatku, který činí 3 300 kc (2x adopční poplatek).

Podmínky pro adopci: předčtení knížky KONEJŠIVÉ SIGNÁLY (bude potřeba je znát pro manipulaci se Schelby) a minimálně 3 návštěvy modré dvojky v dočasné péči.

Pokud máte zájem modrou dvojku adoptovat, napište nám prosím na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tyto informace: Jak se jmenujete, Kolik je Vám let a Odkud Jste? / Proč jste se rozhodli pro adopci a proč zrovna pro adopci modré dvojky? / Jaké máte zkušenosti se psy a s tímto plemenem? / Jak dlouho budou sami a kde? / Co od modré dvojky očekáváte a jaké aktivity s nimi plánujete? /

Psí depozitum Litvínov