ALEX


alex   alex2

Jméno psa: Carlos ALEX Smile Diamond

Důvod nabídky psa: Nekompatibilita s dětmi, nedůvěra v nové lidi a situace

Plemeno psa: Staffordshire bullterier

Věk psa: 10 let

Kde se pes nachází: Střední Čechy - Poděbrady

Inzerent je majitelem psa: ANO

Inzerent první majitel psa: NE, v jeho 4 letech jsem si Alexe vzal k sobě z chovné stanice, kam se vrátil od svých původních majitelů. Mám nějaké informace, co se za vrácením skrývalo. Alex byl zdravotně v pořádku, nicméně byl nedůvěřivý.

Původ psa (případě PP – původ psa): čistokrevný pes s PP

Platný očkovací průkaz: ANO, očkování do 05/2022

Zdravotní stav: Pes je kastrovaný, bez zdravotních obtíží. V dobré fyzické kondici.

Povaha psa: Člověka, ke kterému si najde vztah miluje, i když to nedává zcela najevo. Je dost samorost, sebevědomí a odvážný. Nikdy neštěká. Umí to na povel (za pamlsek), ale sám od sebe ne. Za to kňourá. Když je nespokojený, když pán přijde domů a jemu se zdá, že už mu to dlouho trvá než se přijde přivítat, když chce ven a pánovi to trvá a tak podobně. Na mazlení moc není, spíš se nechá drbat na bříšku. Ale večer u televize rád leží s pánem na gauči nebo aspoň u jeho nohou. Na zahradě velmi rád aportuje, ve volné přírodě ho to dlouho nebaví, protože mnohem raději čmuchá kolem, značkuje a šmejdí. Čumák ke hledání míčku či klacku nikdy moc nepoužívá, co nevidí očima pro něj prostě neexistuje.

Neduhy či nevhodné chování psa: S pejsky a jinými zvířaty se rád nemá. Byly doby, kdy se čas od času s nějakým dokázal domluvit a chvíli si spolu hráli, výlučně to byly feny. Ale i těm začal po chvíli lézt na nervy svým chováním. Je na všechno hrrr. Není vhodný k dětem. Svým chováním je nevypočitatelný. 95% času je OK a pak najednou vyjede v přírodě po cyklistovi. Má na svědomí i pár kousnutých lidí. Vše pramení z jeho prvních 4 let života. Já jsem ho nedokázal změnit natolik, aby se zbavil stínů z minulosti.


Vhodné umístění psa: Nejlépe by mu bylo, kdyby mohl běhat přes den na zahradě, ale to vlastně za dobu co ho mám nikdy moc k dispozici neměl. Kolem dokola by nesměli být jiní psi, jinak by se na ně zcela jistě přes plot dobýval. Spát bude raději doma. Na spaní ve venkovním kotci není úplně zvyknutý. Bez problémů a v tichosti zvládá samotu.


Další informace o psu: Poslouchá velmi dobře, u nohy chodí hezky. Zná veškeré základní povely i něco navíc. Poté, co jsem si ho vzal k sobě, jsem s ním nějakou dobu chodil na cvičák. Má raději navíjecí vodítko, protože má velký akční rádius, krátké vodítko mu na jeho aktivitu nedostačuje. Je zvyknutý na košík (náhubek). Ve městě chodíme zcela výlučně na vodítku a s náhubkem, v přírodě bez problémů na volno, ale pro jistotu s náhubkem. Dostává suchou stravu v granulích ráno a večer, ale asi nebude překvapení, že sežere vše co mu člověk dá.


Kontakt: Lukáš Charvát +420 731 171 127