MARCO

marco-new   marco2-new

10.11.2019 Marco stále čeká na toho pravého páníčka. Při správném přístupu je to milouš, s lidmi je úplně v pohodě, se psy asi nikdy velký kamarád nebude, ale pokud na něj dohlédnete, tak je alespoň ignoruje, což je oproti počátkům veliký posun. Rád aportuje, rád se mazlí, rád chodí na výlety. Chůze na vodítku se zlepšila, ale pouze v případě, že je na opačném konci důsledný páníček. Pokud zjistí, že poslouchat se nemusí, pak stále táhne jako za mlada. Marco hledá domov jako jedináček s aktivním páníčkem (paničkou), u kterého bude cítit oporu a uvidí v nich autoritu.

17.8.2019 Marco se přizpůsobil zavedenému útulkovému režimu, začal spolupracovat a vypadá to, že je vše na dobré cestě, aby z něj byl parádní parťák pro sportovně laděné páníčky. První týden s ním byl sice očistec, ale teď nám to pomalu začíná splácet. K lidem je milý, dá se dobře motivovat jak na pamlsky, tak na míčky. Ostatních psů už si zpravidla nevšímá (to neznamená, že by se při první příležitosti neserval) s naší jedinou fenkou se dokonce kámoší. Náhubek si sice nechá v klidu nasadit, ale nadšený z něj není a dělá vše proto, aby ho zničil. Takže to ještě doladíme a pak také musíme dopilovat chůzi na vodítku, protože občas se zapomene a to pak táhne jak soumar. Je to pes pro zkušené a vyrovnané páníky, kteří s ním budou ochotní něco dělat.

Čtyřletého amstafa Marca jsme přijali ve spolupráci s Krajskou veterinární správou od majitele, který jeho výchovu nezvládal. Pes je k lidem hodný, nevychází dobře s jinými zvířaty. Nějaké základy výchovy má, ale je zvyklý dělat si co se mu zlíbí. Je to halama s přebytkem energie, kterou je třeba řízeně vybít a stanovit mu jasná pravidla. V náš prospěch zatím hraje fakt, že jeho fyzička je na nule, takže pevně věříme, že dříve než ji nabere pochopí, že poslouchat se musí.

Kontakt: 777 214 680 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Animal Rescue (České Budějovice)

marco   marco