VIKTORKA


viktorka   viktorka2

Viktorka je přibližně čtyři roky stará, okatá a krásně žíhaná kříženka nejspíše amerického stafordšírského teriéra Stejně jako Viktorka od splavu neměla štěstí na člověka, svého páníčka. Viktorce se nikdo nevěnoval, neměla v životě žádné jistoty, rituály. Člověk jí moc ublížil, nenaučil ji vypořádávat se svým pocity, životem, s pravidly a lidmi.To se podepsalo na jejím psychickém i fyzickém stavu.

JAKÁ JE? Viktorka je snaživá, vyhledává činnost s člověkem a ochotně spolupracuje. Zvládá základní povely, skáče přes překážky, ráda čmuchá pamlsky. Pokud "nemá, co na práci", hledá potřebné uvolnění v jiných věcech: obsedantně si kutálí míček, když ne míček, hledá kameny a trvá na jejich nošení a kousání. K ostatním psům se chová opatrně, spíše se jim zatím vyhýbá. Viktorka trpí separační úzkostí, obecně se neumí zastavit, uklidnit a pořád musí něco drtit v tlamě, nemá ráda změny, každá ji nesmírně stresuje. Potřebuje čas si na věci zvyknout a přijmout je, pak se postupně uklidňuje. V kotci zpočátku nesmírně štěkala a srdceryvně vyla, trochu nám ho chtěla i zbořit, po několika dnech je již znatelně klidnější a sžívá se s chodem útulku. Na vycházkách zpočátku táhne na vodítku, ale brzy se uvolní a spolupracuje.

ZDRAVOTNÍ STAV: Na Viktorčiných ouškách jsou patrné změny kůže, trpěla dlouho neléčeným zánětem. Nyní kapeme a ošetřujeme a doufáme, že nad zánětem brzy vyhrajeme. Momentálně je na dietní stravě - granule platinum. Zdá se podle drbání a stavu kůže, že může trpět potravinovou alergií. Není vyloučeno, že se podepisuje ale spíše faktor stresu a problémy ustanou po psychickém zklidnění. Březost vyloučena ultrazvukem.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Zatím víme, že Viktorka určitě hledá zkušeného, klidného a vyrovnaného majitele s pořádnou dávkou trpělivosti a ochotou s Viky začít pracovat. Musí najít rytmus, režim a začít se učit. Vše by určitě mělo začít tím, že Viky vydá energii dlouhými klidnými pravidelnými procházkami. Jakmile nebude napumpovaná energií, bude se jí lépe přemýšlet nad tím, co po ní my lidé chceme. Musí začít pracovat hlavou, ideální je věnovat se s ní hersenwerku a jiným klidovým psím hrám na myšlení. Je velice aktivní, ale je to potřeba aktivity vycházející spíše z nutkavosti hlavy než z potřeby těla. Pro svou neohrabanost se nehodí k malým dětem. Co se týče vztahu k jiným psům, bude to individuální a vždy otázkou bezpečného a zodpovědného seznamování. Vztah k jiným zvířátkům nevíme.

Budeme s Viky pracovat a dál ji poznávat, ale kdyby někoho vhodného naše holka od splavu učarovala, může odjet do nového domova.

Zájemci volejte 778 465 467 nebo pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Podmínkou adopce je její kastrace po aklimatizaci v novém domově.

Útulek Tábor