DIAMOND


diamond

INFORMACE O ZVÍŘETI
jméno: Diamond
evidenční číslo: 5 K
pohlaví: pes
plemeno: unikátní kříženec pitíka a chrtíka
značení: čip
výška: 57 cm
váha: 21 kg
věk: 1 rok
kastrace: nekastrován
povaha: jemný a citlivý úžasňák

Hnědé diamanty jsou prostě trochu jiné, nejběžnější barevné diamanty, které nám příroda dává. Po celá léta byly hnědé diamanty používány pouze pro průmyslové účely, dokud gemologové a klenotníci nezačali vidět jejich jedinečnou krásu. Hnědé diamanty se tvoří hluboko pod povrchem a během růstu jsou pod obrovským tlakem, který deformuje strukturu diamantu a dá vzniknout unikátní barvě a v případě psa i povaze.

Stejně tak přirozeně jedinečný a unikátní je náš hnědavý Diamond, který umí být tvrdý jako bruska, pokud se bojí o svou křehkou dušičku. Přitom je to sladký mazel, ale před cizími lidmi se má na pozoru, proto bude vždy šikovným hlídačem. Seznámení s novým člověkem jde poměrně snadno, když zjistí, že mu nikdo neublíží a není pod žádným tlakem. Venku cizí lidi hezky ignoruje. Stejně tak při opoře svého páníčka zvládne potřebná veterinární ošetření.

Unikátní není jen uvnitř, ale i jeho zevnějšek nám nedá spát. Něco ze sporťáckého pitbulteriéra, něco z křehkého chrta – milovníci obojího v jeho vzhledu i povaze najdou kousek.

Jeho nejistota ho občas ovládne a strach s ním cloumá, pokud musí čelit něčemu neznámému. Věříme, že s časem, trpělivostí a láskou dokáže najít ztracené sebevědomí a naučí se být dokonalým psem. Je učenlivý, moc se snaží uspět, dohání u nás výchovu, povely i každodenní psí život. Pokud najde rodinu, která bude mít dostatek chuti a odhodlání, vybrousí se z tohohle nadaného uličníka opravdový klenot.

Hledá domov, kde vládne klídek a pohoda, součástí rutiny jsou dlouhé procházky přírodou, bez malých dětí a jiných děsivých elementů. Potřebuje jisté a stabilní zázemí, pozitivní formu tréninku a žádný nátlak. Bude geniálním psem na čmuchací hry, uspěje i v tréninku poslušnosti, s radostí si zaběhne s páníčkem nějaký ten canicross anebo i rád poběží sám na coursingu. Co se týče vztahu k jiným psům, je na tom podobně jako s lidmi, větších cizích se bojí a začne pouštět hrůzu. Klidná fenečka by mu po opatrném seznámení mohla být skvělou oporou a životní inspirací.

Diamond je očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Podmínkou adopce je kastrace po aklimatizaci v novém domově.

V případě zájmu o adopci zářivého Diamonda Vás poprosíme o zaslání e-mailu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život mu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu.

Za drahocenné fotografie patří naše poděkování Radku Havlíčkovi ♥ vividfoto.cz ♥

Výška a váha je orientační. Věk je odhadován veterinárním lékařem.

Útulek Tábor