Coursing Velvary 21.4.2013

Část našeho teamu se minulou neděli zúčastnila coursingu v Ješíně. Na start jsme se dostavili s necelým dvouhodinovým zpožděním, které bylo částečně plánované a částečně bylo zapříčiněné nesprávným výběrem cesty.

Dorazili jsme tedy v sestavě Greasi (xAPBT) a Sir (ABT). Oba už střapeček před tím viděli, pro Greasku to bylo potřetí a Siránek si pro střapce běžel podruhé v životě. Oba dva se od začátku jevili jako běhaví pesani a střapeček je náramně bavil. Jak jsou oba v klidu na bull sportech a většinu věcí tedy odskáčou a odběhají, střapeček v nich vzbudil hluboké lovecké pudy a oba dva si krásně popískali, poštěkali a zatahali na vodítkách.. Po prvním kratším běhu, jsme se je rozhodli na chvili vyprocházkovat. Ani jednomu se opuštění střapečku ve prospěch ostatních pesanů ani trošku nelíbilo, nicméně krátká procházka byla nakonec fajn. Sir si prochajdu zpestřil o válečku na zádech v místním slepičím hnoji a musel být následně tahán v trávě, aby byl na start ješte vpuštěn :o) Co nevzala tráva umyla voda a ručník co měl páníček v autě. Greaska si dala dva běhy i s místními leopardy. Byla vzorná a na konci jevila zájem pouze o střapec. Holka byla šikovná a vysloužila si novou přezdívku “další coursingový šílenec” viz doložené foto od Martina Říhy.

Celkově se dle našeho odhadu vystřídalo za celou dobu u střapce cca přes 20 zástupců rozličných plemen nejrůznějšího věku. Na louce vládla pohodová atmosféra, což bylo zajisté způsobeno i perfektní profesionální organizací a technickým vybavením, kdy oba navijáky vydržely být v permanenci po celou dobu běhání bez jediného zádrhele. Zpáteční cesta proběhla již bez bloudění a tak se psi za necelou hodinu dočkali svých pelechů a zaslouženého odpočinku.

Děkujeme organizátorům za perfektní akci a Martinu Říhovi za skvělé fotky a těšíme se na pokračování příště.

 

Tým BULLSHELP.eu

g1

g2

g3

g4

s1

s2

s3