O nás

Jsme lidé, kteří vlastní psa typu bull, ať z útulku nebo od jiných lidi. K založení tohoto webu nás vedla láska k těmto plemenům a chuť obětovat část našich volnočasových aktivit na pomoc těmto psům. Rádi bych vytvořili centralizovaný web se všemi plemeny typu bull.

Jsme otevřeni jakékoliv spolupráci, která povede k záchraně pejsků nebo k nalezení jejich nových domovů nebo v určitý moment pomůže vyřešit pejskovu situaci.

Tyto stránky mají pomoci všem psům typu bull najít nový a stálý domov. Není hlavním záměrem najít jen „domov" a umístit psa, ale najít takový domov, kde zůstane pes do konce svého života a nevrátí se zpět na stránky útulků k nabídce pro adopci.

Jednou z hlavních vizí pro založení těchto stránek byla propagace informací o tom, kterak se pejskové do útulků dostávají a proč tomu tak je. Jedním z hlavních důvodů je, že většina psů kteří se ocitnou v útulku jsou psi bez průkazu původu – tzv. psi bez PP (nemluvíme nyní o různých křížencích). Pejskové pocházejí většinou od množitelů. Tito pejskové často neodpovídají standardu plemene, jejich rodiče možná žijí své ubohé životy v utrpení, ve tmě, v bolestech, rodí ve výkalech, snáší různé nemoci a záněty, přičemž jim většinou není poskytnuta žádná veterinární péče, natož láskyplný přístup "chovatele" – množitele. Toto vše je cesta jak získat „levného" psa bez PP. Pokud pomineme všechny racionální důvody k tomu NEpořídit si psa bez PP, měli by v tuto chvíli převážit ty etické.

Tímto nechceme říct, aby jste si nebrali psy z útulků, protože ve většině případů neodpovídají standardu plemene a také často pocházejí od množitelů (v současné době, ale není problém v útulcích najít i různá plemena psů s PP), ale chceme tím říct jen jediné ADOPTUJTE – NEKUPUJTE bez PP!

Pokud na trhu nebudou lidé, kteří chtějí a poptávají takové levné psy bez PP – nebudou ani lidé kteří je „chovají" – množí.

Jestli jste se Vy a s Vámi i Vaše rodina rozhodli mít psa typu bull, není na místě nejdříve pomoci těm psům, kteří neměli takové štěstí a žijí svůj současný život v útulku? Bez teplého a vlídného vlastního domova? Bez lásky a pozornosti lidí, kterou všechna plemena typu bull milují a je přirozenou součástí jejich životů? Není na místě pomoci takovému psu a nabídnout mu lepší, delší a častokrát mnohem kvalitnější život?

V útulcích jistě dělají ošetřovatelé vše potřebné, pro zachování chodu útulků, ale ne vždy zbyde čas na hraní si se psy, na jejich výcvik, socializaci apod.

Od toho jsou zde naše stránky, které Vám umožňují vyhledat svého budoucího psího mazlíčka na základě jednotlivých plemen.

BULLSHELP.eu

GS cb2