Vstup Klubu Chovatelů Pit Bull Terriérů pod patronaci A.D.B.A.

Vstup Klubu Chovatelů Pit Bull Terriérů pod patronaci A.D.B.A.

Rádi bychom Vám oznámili, že Klub Chovatelů Pit Bull Terriérů se od tohoto momentu stal součástí velké rodiny A.D.B.A. a bude tedy veškerou činnost provozovat také pod hlavičkou organizace A.D.B.A., která je největší autoritou ve světě našeho plemene. Je nám velkou ctí, se stát teprve čtvrtým klubem na světě, který má své sídlo mimo USA. V Evropě působí dále kluby ADBA ve Španělsku, Itálii a v Nizozemsku.

Jsme rádi, že jsme svojí činností oslovili i tak velkou a významnou organizaci jako je A.D.B.A. a doufáme, že tímto, pro nás významným krokem, dokážeme ještě více věcí než doposud. Tento zlomový okamžik je pro naše plemeno velmi důležitý, protože od tohoto momentu má plemeno Americký Pit Bull Terriér v naší zemi oficiální zastoupení a v této nelehké době, kdy jsou velmi často navrhovány a prodiskutovávány návrhy na omezení chovu plemene APBT, se bude zastřešení našeho klubu společností A.D.B.A. určitě hodit. A.D.B.A. má mnoho zkušeností v boji proti těmto zákonům a jelikož se jedná o společnost, která je starší než např. FCI, bude v případném boji proti těmto zákonům zastřešení našeho klubu organizací A.D.B.A. velmi přínosné.

Doufáme také, že tímto skončí nesmyslné napadání a špinění našeho klubu a doufám, že těmto lidem či různým subjektům dojde, že nám jde v prvé řadě o pozitivní prezentaci plemene a zachování APBT takového, jakého ho všichni milujeme. Možná Vás napadne, že se tímto hodně věcí v našem klubu změní, ale opak je pravdou. Naše hlavní činnosti, tj. např. prezentace a obhajoba plemene před veřejností, vydávání klubového časopisu, pořádání Pit Bull Show či osvěta ohledně historie, chovu a specifik plemene, se měnit nebudou.

Za sebe přeji KCHPBT pod hlavičkou A.D.B.A. mnoho úspěchů a aby všechny nesnáze a komplikace přecházely s lehkostí a aby nás tyto zkušenosti stmelovaly v našich názorech a pobízeli k ještě většímu úsilí, které povede k očištění plemene od podvodníků a lidí, kteří našemu plemeni škodí.

Napsala: Jana Fornouzová, tisková mluvčí KCHPBT

Čerpáno ZDE