BENTLEY


bentley

Bentley je 2 letý kříženec staforda atraktivní modré barvy. Zatím se projevuje jako takový pohodář a flegmouš. Přijmul to tu celkem s grácií. Na to, že bydlel v bytě, prostě si nevymýšlí a nastalou situaci přijmul. Tiše čeká na to, kdy se mu přijdu věnovat a pozornost si neskutečně užívá. Je to takový mazlíček. Zvládá i pár povelů a pěkně na ně reaguje. Bentley hledá zodpovědné majitele s podvědomím, ideálně zkušenostmi s bull plemeny. Zatím se jeví naprosto bezproblémově, ale to se může změnit, jak se rozkouká, tak je potřeba s tím počítat. Ale v jádru je to určitě hodný a mírumilovný pes. Hledá stabilní zázemí, prý prošel již několika majiteli. Hledá bydlení určitě vevnitř. Momentálně je čerstvě po kastraci, je očkovaný, čipovaný a má pas. Zřejmě bude mít i nějakou alergii, u bull psů je to bohužel běžné, má olýsaný ocas, to budeme pozorovat.

Aktuálně: Bentley se nám vrátil po necelých 5 měsících z adopce. Jeho hodina je desátá večer, kdy k nám už podruhé přijel. Poprvé, kdy si ho adoptovala a dovezla rodina ze Slovenska a doma si nesedl si s jejich psem a u nás si vyprosili dočasný azyl, než si to vyřeší s útulkem na SK. Ani jsme se nenadáli, najednou jsme měli zodpovědnost za psa, kterého jsme nechtěli, ale o kterého se už nikdo nechtěl postarat, nikdo na něj neměl místo a nikdo za to nechtěl přijmout ani chlup odpovědnosti. A jelikož tyto plemena se moc neslučují s chodem našeho spolku, u nás jsou psiska zvyklí fungovat ve skupinách s ostatními, hledali jsme mu rychle domov. Pár zájemců se našlo a netrvalo dlouho a Bentley odjížděl bydlet. Bohužel, měli jsme vybírat déle. Samozřejmě jsme se, jak při každé adopci, snažili nastínit, co by mohlo přijít. No, jak to shrnout, zájemci zřejmě vůbec neměli ponětí o tom, co obnáší mít bulla a jak se k takovému psu chovat, ač tvrdili opak. Asi si to přečetli a chtěli si myslet, že to ví, ale realita byla naprosto odlišná. Dovedli to až k tomu, že je prý pokousal. Co se tam doopravdy dělo a proč se to dělo se asi nedozvíme a ač se to snažili prý nějak řešit, nevyřešili. Ani minulost psa neznáme. Já můžu soudit podle chování psa, které jsou pro mě odrazem chování k němu a nastíní mi, co se tam mohlo dít. Za mě pojem pravidla a pevná ruka byla zaměněna s trestáním za něco, co pes nechápal, protože ho nikdo nenaučil, co v té situaci má dělat. Situace pro něj byly nečitelné a plné vzruchu a stresu, do toho rozmazlenost a chování, které zase žádná pravidla neměla, prostě chaos. U nás se Bentley chová podobně, jak když přišel minule, jen je vidět nejistota a strach v některých běžných situacích. Je mi jasné, že se jeho chování bude vyvíjet, jak tomu bylo i minule. Stejně tak doufám, že najde brzy domov, tentokrát doopravdy se zkušenostmi a s povědomím o chování bulla, páníčka, který ho povede životem bez násilí, s přirozenou autoritou, nastavenými pravidly, které ho naučí dodržovat. Zatím je Bentley bez jediného problému. Ignoruje psy, je nadšený z jakékoli aktivity, přijde se podrbat. Jen v kotci sedí smutný.

Do nového domova půjde po podpisu adopční smlouvy, zaplacení adopčního poplatku 3000Kč. Počítejte i s oboustrannou návštěvou. Nachází se u Třebíče.

Kapka pro tlapky