OS Tloulavé tlapky - TOHLE JE KRUTÁ REALITA!!!

Kauzy, které řešilo Os TT.ČTĚTE: Vážení milovníci zvířat.Chceme Vám prezentovat současnou situaci opuštěných zvířat nejen v ČR, která se za poslední dobu stala naprosto nezvladatelnou. Naše sdružení Toulavé Tlapky je jenom malý ostrůvek pomoci, který tvoří spolu s ostatními útulky a depozity v ČR síť lidí - milovníků zvířat, kteří se snaží pomáhat v maximální míře týraným a opuštěným zvířatům. Rok od roku je situace horší. Co se týče financí - vzhledem ke krizi, politické situaci, ročnímu období a podobně, nejsou finance vůbec. Například celá naše činnost je dotována výhradně drobnými dárci z řad milovníků zvířat. Fungujeme bez státních dotací, bez dotací měst a obcí a větších sponzorů. Veterinární péče + základní nakrmení pro jednu zdravou novou kočku vychází okolo 3500 Kč, u pejska je to až o dva tisíce navíc. Nemluvě o léčbě. Co se týče kapacit, naše depozita i azyl jsou soukromá bydliště dobrovolníků, občanská sdružení většinou nemají svůj útulek. I útulky, které však prostory mají pro psy i kočky vybudované, jsou nyní plní. Zvířata si nikdo nebere, je krize, lidé skutečně nemají peníze. Nemají čas. Zvířata končí v útulcích, utrácí se o sto šest! Po ulicích se potuluje kvanta nemocných koček. Na vesnicích se vesele množí koťata a štěňata. Bohatší lidé nakupují čistokrevná zvířata za drahé peníze. Některá z nich dokonce už také končí v útulku. Útulky nestíhají, jedna kauza týrání a nezvládnutého množení za druhou. Zoufalé prosby lidí odmítáme denně. Denně volají desítky lidí o pomoc - alergie na zvíře, stěhování, někde někdo zvíře týrá, někdo umřel, někde je opuštěné zvíře a podobně. Zvířata, která odmítneme, posíláme rovnou na smrt! Lidé se snaží volat kam to jde. Sem tam se velmi akutní prosby někde uchytí, většinou však ne. Všechny útulky hlásí stop stav, soukromá depozita též. Útulky jsou plné nemocných zvířat, jejichž léčba trvá dlouho, je nákladná a nikdo je nechce! Národ kašle na příspěvky, nikdo není ochoten koupit ani pytlík krmení, posílat peníze na účty. Všichni se stále ohánějí že mají strach, "jak" budou finance "využity". Zoufalá situace vede jednotlivé organizace k tlaku a začínají se navzájem pomlouvat a škodit, ve snaze utržit pro sebe ten největší kus "žvance", aby zachránili krky vlastních zvířat! V Kutné Hoře již veterinář v útulku navrhl utrácení psů po tříměsíční lhůtě pobytu! Zatím se proti tomu zvedla vlna nesouhlasu, ale je otázkou času, kdy se tyto názory začnou objevovat i jinde a kdy se to začne praktikovat jako nyní na Slovensku! realita1
Víte vůbec, kam přicházejí odchycené kočky z obcí, které nemají v okolí útulky pro kočky? Utrácejí se, vypouštějí do lesů. Občas se k nám taková kočka dostane, jsou to kostry vyhozené po lesích, nemohou ani sami jíst, vysílené panelákové kočky v přírodě zoufalé. Lidé psi uvazují u popelnic, když má pes čip, majitel se ho jen tak nezbaví tak ho prostě zabije. LIDI SEBERTE SE! VZPAMATUJTE SE! COPAK TOHLE SE DÁ VYDRŽET? Všichni se tady řítíme do průseru obrovských rozměrů. My nyní už vyloženě řveme o pomoc, denně žebráme jak socky každou konzervu. A ne jednom pro zvířata v naší péči. V zoufalé akutní krizi je řada útulků a soukromých depozit. Naši kamarádi co vždycky vzali ochotně každého pejska, bylo místo. Nyní prosí o místo oni nás. 40, 60, 90, 150 psů v útulcích je běžný normál. Snažili jsme se rozdělit poslední várku mosteckých psů do útulků, všichni odmítli, nakonec jsme se zařídili po svém a pejsky jsme si nechali natrvalo. Ale co dál? Kam přijdou ostatní zvířata? My už máme 80 koček, okolo 100 psů a víc skutečně neutáhneme. Ano, můžeme vyplnit všechny kouty svých bytů a azylů až po strop, ale kdo se o ně postará? Kdo je bude živit? POMOZTE PROSÍM! POMOZTE ZA NÁS ZA VŠECHNY! Jen se podívejte na ty fotky, copak je to málo? Tohle je zoufalství, sotva se vyřeší jedna kauza, zvířata se ještě nestihnou umístit a už je tady další. POMOC! Voláme všichni sborově o pomoc všechny z Vás, kteří toto čtete! Lidi prosíme Vás snažně, PŘESTAŇTE MNOŽIT NEUSTÁLE KOČKY A PSY! Kastrujte a kastrujte! Kastrujte opuštěné kočky, křížence, i co nejsou Vaši a někde se potulují a vy je krmíte. Přemlouvejte sousedy, vysvětlujte. Tohle opravdu dál nejde! Berte si zvířata z útulků, posílejte hlavně peníze na veterinu! Noste krmení, roznášejte letáčky a pomáhejte fyzicky. Hledejte další lidi. Tohle opravdu není legrace, tohle není situace klidu a míru a veselých zvířátek. Tady se začíná dít HODNĚ ZLE! Zatím co lidé se drží nahoře, zvířatům začíná peklo, beznaděj, umírání.
Na Slovensku jsou KS kde se po třiceti dnech utrácejí nechtěná zvířata! Když slyšíme názvy stanic, počty psů, běhá až mráz po zádech - vždyť to jsou koncentráky na smrt, železné dveře ze kterých se nikdo nedostane ven. Dokud ta zvířata nevyzvednou ruce dobrosrdečného člověka, budou tam plakat, prosit o život. A podívejte se co se děje ve světě. Chcete to i u nás? Chcete na Václaváku hromady žebrajících koček? Chcete smečky toulavých psů v parcích? Chcete útulky, ve kterých se krmí jednou za tři dny? Kde zvířata chcípají z nedostatku pohybu, na nemoce? Chcete nechat utratit všechna opuštěná zvířata? Ne! Tak začněte něco dělat! Víme, že většina z Vás již pomáhá seč síly stačí, většina z Vás má hromadu zvířat a děláte co můžete. Prosíme, povězte o tom i ostatním, kterým ještě nedochází že ani Toulavé Tlapky, ale ani jiné útulky to nedělají pro zábavu, neplní s svoje potřeby mít hromadu zvířat od popelnic, ale plníme tady zájmy všech. Celého státu, celého světa a všech lidí okolo. A hlavně zájmy zvířat! Tak zoufalí jsme ještě nebyli. Tak zoufalí, že křičeli jsme strachy, jako by sama smrt klepala nám na záda, protože docházej prachy.Tak zoufalí přátelé poprvé, tak zoufale volají do tmy. Jak objímají zvířata od krve, a jak je to šíleně smutný.Tak zoufalá země tu ještě nebyla, tak zoufalé jsou malé děti, když žena štěňátko ubila, když vidí jak chlap šlape po kotěti.Tak zoufalé oči hladového psa, tak zoufalé jsou moje ruce. Nemám co jíst bych mu dala, leda ty svoje ruce!!!Nebuďte schválně slepí, nebuďte schválně sobci. Pomozte, vždyť to nebolí a přesto je to tak třeba, přeci!

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.404710572606.181692.180624477606&type=1