Rok od spuštění webu

Zdravím všechny návštěvníky webových stránek www.BULLSHELP.eu!

Dnes je 28. listopadu a to znamená, že náš web slaví své první narozeniny. První narozeniny nejsou nic světoborného, ale vzhledem tomu, že jsou přeci jen PRVNÍ, tak si zaslouží alespoň malou zmínku. Již delší dobu se chystám napsat krátkou poznámku o pravidlech chodu tohoto webu, jelikož téměř neuplyne týden, kdy bych na podobné otázky neodpovídal. A tak, zcela nepokrytě, využiji těchto prvních narozenin ke zviditelnění pár stručných pravidel, kterými se na stránkách webu BULLSHELP.eu řídíme.

Dřív než Vás ale začnu otravovat s pravidly, chtěl bych, jako správce těchto stránek, poděkovat všem, co pomáhají jakýmkoli způsobem udržovat tento web aktuální a sdílením ho dostávají do povědomí lidí. Zejména bych poté chtěl poděkovat těm nejvíce zainteresovaným na chodu tohoto webu, které každou chvíli otravuji s různými úkoly a dotazy - díky za Vaši pomoc a za Vaše občasné kopance, kdy nesplním něco co sem slíbil - bez toho by web nebyl a prosím, nepřestávejte v tom, spíš přidejte na intenzitě. Jmenovat tyto lidi nebudu, aby náhodou nezpychli, myslím že se určitě tyto osoby samy poznají i bez jmenování ;-) A v neposlední řadě bych chtěl poděkovat i samotnému webu, díky němuž jsem za ten rok poznal spoustu dobrých lidí a zažil spoustu příjemných zážitků - těch pár blbců co se kvůli tobě taky našli budiž Ti, milý webe, odpuštěno ;-)

Prosím, věnujte minutu přečtení těchto pravidel, zejména prosím o dodržování pravidla 5.

1/ Na webu inzerujeme pouze psy umístěné v českých a moravských útulcích.

Nemáme nic proti psům ze Slovenska, Rumunska, Ukrajiny, nebo třeba Nového Zélandu. Ale každý by si dle našeho názoru měl prvně zaméct před svým vlastním prahem. Je nám smutno z Rumunských psů jdoucích na smrt, ale dovozem těchto psů docílíme, pouze postupného přesunu těchto problémů do ČR. Útulky v ČR jsou plné až po okraj a lidí, kteří jsou ochotni adoptovat psa (a zejména psa typu bull) je naopak málo a každý pes dovezený do ČR znamená buď další přírustek do plného útulku nebo naopak zabrání místa v novém domově pro "českého" psa. Dokud budou útulky u nás přeplněné, dokud bude na tomto webu přes 100 bulloidů - nebudeme psy z jiných států inzerovat.

2/ Zveřejnění inzerátu na našem webu je podmíněno vyplněním Darovací karty

Na webu BULLSHELP.eu zveřejňujeme pouze inzeráty, které se k nám dostanou od majitele psa, případně od zprostředkovatele, který má přímý kontakt na majitele psa a je schopen poskytovat aktuální informace. Nezveřejňujeme inzeráty zkopírované z různých inzertních serverů, kde není zpětná vazba od inzerenta. Všechny inzerenty na našem webu pravidelně kontaktujeme s dotazem na aktuálnost, pokud se od něj nedočkáme odpovědi, je inzerát vymazán.

3/ Nezveřejňujeme inzeráty na prodej psů

Inzeráty na prodej psů jak s PP, tak bez PP nezveřejňujeme. Web BULLSHELP.eu je zaměřen na psy v nouzi, proto žádosti o inzerci ze stran CHS odmítáme. Lidé množící a prodávající psy bez PP nám za odpověď nestojí.

4/ Inzerujeme pouze psy plemen APBT, AST, SBT a jejich kříženců

Seznam stránek jednotlivých plemen v nouzi najdete ZDE. Na webu zveřejňujeme pouze výše uvedená plemena a jejich křížence. Ostatní plemena mají svůj prostor na jiných webových stránkách. Chápeme, že ne všechny stránky plemen v nouzi jsou funkční a aktuální, ale abychom mohli ty naše aktuální udržet, musíme tomu obětovat velmi podstatnou část našeho času a již teď je toto na hranici únosnosti. Na aktualizaci další kategorie plemen prostě čas již není. Pokud by se ovšem našel někdo, kdo by se tohoto ujmout chtěl, ať se nestydí a kontaktuje nás.

5/ Hlavně v klidu a s rozumem

Pravidla jsou od toho, aby se porušovala. To co je napsáno ve 4 bodech výše není dogma, přes které nejede vlak. Jsme lidé a vždycky se dá udělat výjimka. Nebojte se nás kontaktovat s čímkoli. Nic horšího než případné odmítnutí se Vám nestane ;-)

 

Díky za přízeň a nezapomeňte: ADOPTUJTE - NEKUPUJTE BEZ PP!