Spike

Jméno psa: Spike
Rasa: x bull
Přibližný věk: 2 roky
Pohlaví: pes
Místo osvojení: České Budějovice
Datum osvojení: duben 2019


Příběh:

Zdravím Vás všechny,

chci Vám představit Spika a jeho cestu k nám domů.

Mám 5ti letou fenku RTW a chtěl jsem k ní parťáka na běhání, tahání a hraní a tak. Začal jsem koukat po útulcích a narazil jsem na Spike na stránkách Bullshelp. A tak jsme jeli na výlet ze Zlína za krásným a zdravým psem (dle fotek v inzerátu). Po příjezdu do Budějovic při prvním setkání se Spikem jsem zůstal celkem v šoku a vůči pánovi zamlklý - jen jsem čekal kdy budu moct se Spikem odjet k nám domů. Spike byl na tom dost špatně - 14 kg, suchá a šupinatá kůže, na nohách tak slabá, že se škrábl téměř o vše, srst jakoby vybledlá, drápy téměř mrtvé, konce uší zatvrdlé, otlaky, v uších špínu a maz. Tak jsme vzali vše, co nám pán dal ke Spikovi a jeli jsme domů.

spike4

Musím ještě zmínit, že pán měl doma ještě druhého psa a ten byl naprosto v pořádku. Spike se do takového stavu dostal údajně po kastraci. Hned druhá den jsme navštívili veterinu, kde jsme ho nechali komplet ošetřit. Krev byla naštěstí v pořádku - byl "jen" zanedbaný a potřeboval pořádně najíst a doplnit vitamíny.

Už po prvním týdnu byl vidět rozdíl - Spike ožil a začal přibírat. Teď už je u nás třetí měsíc a je z něj šťastný, veselý, živý, poslušný a oddaný kámoš.

spike   spike3   spike5